• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://www.facebook.com/tekinkarakasbursakickboks
 • https://www.twitter.com/@tekinkaraka9
 • https://studio.youtube.com/channel/UChj4H-jKG91o5GCWtOdNKsg
  • TEKİN KARAKAŞ
  • 0538-8173818
  • TEKİN KARAKAŞ
  • 0538-8173818
  • TEKİN KARAKAŞ
  • 0538-8173818
  • TEKİN KARAKAŞ
  • TEL-0538-8173818
BURSA DÖVÜŞ KULÜBÜ ADRESİ

Bire Bir Görüşmelerde Bütün Sorularınıza Cevap Verecek Adresteyiz.

Kırcaali Mh Celal Bayar Cd 10. Şirin Sk. No 6 Osmangazi / BURSA (Kentmeydanı)

TARİF

Gazcılar Cd Girişi 50 Mt İleriden Otel Öz çakır`dan Sağa Dön

 

BURSA

DÖVÜŞ KULÜBÜ

Türkiye Kick Boks Federasyonu Ve Bursa`dan Haberleri Aşağıdaki Linkten Giriş Yaparak Öğrene Bilirsiniz.
 
  Profesyonel Kick Boks`un Ülkemizdeki Öncüsü, Kick Boks Spor`unun Sevilmesinde Çok Büyük Pay Sahibi Olan Tarık SOLAK Vefat Etmiştir. Yüce ALLAH’ tan Merhamet AİLESİNE Sabırlar Sevenlerine Ve Kick Boks Ailesine Başsağlığı Diliyorum
  25 / 26 ŞUBAT Tarihleri Arasında BURSA`nın Kestel İlçesinde Yapıldı.
  TÜRKİYE MUAY THAİ FEDERASYONU ADAY HAKEM KURSU / BURSA
Arşiv >>  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Kick Boks DÖVÜŞ KULÜBÜ Muay Thai Tekin KARAKAŞ Wing Chun Boks MMA Yakın ( Dövüş ) Savunma Özel Ders Spor Salonu KickBoks MuayThai

 

Sağlıklı Yaşam İçin Spor.// Spor, Sağlık, Sağlık Mutluluktur.

 

RAKİBİNİZ NEKADAR GÜÇLÜ VE YENİLMEZ İSE; KAZANDIĞINIZ ZAFERDE, SİZİN İÇİN BİR OKADAR DEĞERLİ VE ANLAMLIDIR.

Tekin KARAKAŞ

BİR İNSANIN KENDİNİ SAVUNMA İSTEĞİ VE DUYGUSU, İNSANİ BİR İSTEK VE İNSANİ BİR DUYGUDUR. Tekin KARAKAŞ

0538 817 38 18

                      

HOŞ GELDİNİZ. BURASI, İÇİNİZDEKİ İNSANLA, AKLINIZIN VE BEDENİNİZİN UYUM SAĞLAYACAĞI YERDİR. Tekin KARAKAŞ 

 

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Ve WAKO Dünya KickBoks Organizasyonları Birliği As Başkanı Salim KAYICI Ve Tekin KARAKAŞBursa Kick Boks DÖVÜŞ KULÜBÜ Muay Thai Tekin KARAKAŞ Wing Chun Özel Ders KickBoks MuayThai Boks

Şunun Altını Çizmek, Özellikle Vurgulamak İsterim.

Bir İnsan, Herne Meslekten Olursa Olsun, Devamlı Öğrenmeye, Kendini Yenilemeye Geliştirmeye Mecburdur. Yani Kişi, Her Açıdan Kendi Kendini Aşmalıdır.
Eğer Herkes Sahip Olduklarıyla Yetinseydi, Toplumda
Dinamizm Ve Dolayısıyla Toplumsal İlerleme Toplumsal Gelişim Olmazdı.

Aslında Biz Hocalar, Eğitmenler, Asırlardır Gelen Bir Uzun Zincirin Halkalarından Başka Hiç Bir Şey Değiliz Ve Eğer Bize Bir Şey Bir Bilgi Belge Gelmişse, Bunu Bizlerden Sonra Gelecek Nesillere Olduğu Gibi Yansıtmak Ve Aktarmak, Bizlerin En Önemli Görevidir Ve Olmalıdır.
Saygılarımla. Tekin KARAKAŞ

Yardımcı Asistanlarım Ebubekir BEYAZOĞLU Serkan TUNCA Ve Bizler.İnsanı Eğitmek, Bir Fidanı Toprağa Dikmek Gibidir. Ormanlar`da Tek Tek Ekilen Fidanlardan Oluşur. Tekin KARAKAŞ

 

GENEL SORULAR 

Salonumuz Kulübümüz Bünyesinde Olmayan Branşlar Hususunda Bize (Teveccüh Gösterip) Spor Kulüpleri Antrenör (Hoca) Tavsiyesi İsteniyor. Başka Branş VS Spor Salonları Antrenör Veya Adresleri Hususunda Yüz Yüze Görüşme Yaptıktan Sonra (Güven Esasına Dayalı) Spor Branşına Göre Adresinize Yakın Spor Kulübü (Branş Lisans Tescil`li) Uzakdoğu Spor Branşları Vesair Kulüpleri Varsa Yönlendirme Yapıyoruz. Genel Sorulardan. BOKS KickBoks MuayThai Arasındaki Farkı Nedir. Fiyatları Aynımı 3/6 AYLIK Ödeme İndirimi Varmı. Ödeme Ücreti Aylık Özel Ders Toplu Dersle Arasındaki Farkı ÖzelDers Kursu Kaç Kişilik Oluyor Aylık Fiyatı Saat Ücretleri, Spor Salonu Özelmi, Belediye Ve Gençlik Hizmetleri Spor İL Müdürlüğü Spor Tesislerinde Boks KickBoks MMA MuayThai Branşları Kursları Varmı. Genel Sorular. Bursada Özel SporSalonu Başka Spor Salonu Merkezi Kursları Merkezleri Kursu Adresi Nerede. Bayan Kadın Antrenör Varmı. Dövüş (Bayan) Kadınlar Bu Sporları Yapabilirmi, Savunma, Dövüş Sporları Vücudu Kasları Geliştirirmi Vücudu Sıkılaştırırmı Kilo Aldırırmı Zayıflatırmı Genel Sorular Ne Yiyip İçmeliyim Diyet Beslenme Programı

NOT: Kişinin Kendi Belirleyeceği Yerde`de Profesyonel Özel Ders Eğitimleri Vermekteyiz. Gidebileceğimiz Semt Ve İlçeler. Osmangazi Nilüfer Altıparmak Heykel İhsaniye Ertuğrul Özlüce Beşevler Yıldırım Görükle Altınşehir Gürsu Kestel Mudanya Yalova Orhaneli İnegöl. BURSA DÖVÜŞ KULÜBÜ Spor Salanu Bünyesinde KickBoks Boks (Box) Kulübü Muay Thai MMA Wing Chun Karate Taekwondo Judo Branşlarında Özel Ders Kursu Mevcuttur.

Bedensel VE Zihinsel Sağlığınız, Sosyal Yaşamınız, Kendinizi Keşfetmeniz İçin, Sporu Tavsiye Eder, sizleride Spor Salonumuza Bekleriz.

Tekin KARAKAŞ Oğuzhan DİNMEZ
BURSA DÖVÜŞ KULÜBÜ Kick Boks Muay Thai Wing Chun Boks MMA Yakın ( Dövüş ) Savunma Özel Ders Spor Salonu Tekin KARAKAŞ

ÖZEL DERS Spor Yaparak, Canlı Sağlıklı Güçlü Olun, Öz Güven Kazanarak, Size Güvenenlere, Güven Verin, Güvenli Aktiviteler İçinde Olun; İster Yeni Bir Spor Branşı Tercih Edin, Öğrenin, Veya Bünyenizde Mevcut Olan Kişisel Becerilerinizi Geliştirin.

Bu Bağlamda, Hedefiniz Amacınız Ne Olursa Olsun... Mükemmel Olmak İçin Gerekenlere Sahip Olduğunuzu Düşünüyor, Bu Başarılara Sahip Olmak İstiyorsanız, Bursa Dövüş Kulübü Bünyesinde Bize Katılın. Tüm seviyelere Hitap Eden Eğitim Seçenekleri Yöntemleri İle 35 YILLIK Tecrübemizle 1996 Yılından İtibaren, Boks Kick Boks Muay Thai Wing Chun Yakın (DÖVÜŞ) Savunma Karma Dövüş Toplu Ve Bireysel, Bire Bir Profesyonel Özel Ders Eğitimleri, Vermekteyiz.

Spor`a Yeni Başlıyor Olsanız, Bir Hedefiniz Olmasa, Veya Profesyonel Olmayı Düşünüyor`da Olsanız, Yapacağınız Tercihiniz, Alacağınız Eğitimin Sizin İçin Mükemmel Bir Seçim Ve Sonuç Olduğunu Kısa Zanmanda, Anlayacaksınız.

Özel Derslerimizde Size Kısa Zamanda Kendinizi Her Türlü Saldırıya Karşı ``Bıçak, Sopa VS`` Savunma Ve Anında Saldırıya Geçme Hamlelerini, Adım Adım Öğreteceyiz.
Özel Derslerimiz, Standart
Bir Ders Değildir.
Sıradan, Klasik Ortamlardaki Çalışmalar ile Hiç Bir Alakası Yoktur.

(1) Üç Fikirsel sorgulama merkezli.
(2) (Savaşçı) Mücadeleci Yönünüzü Geliştirerek. (3)Beş Temel İlke; Saldırı, Savunma Prensipleri Ve Dövüş, Stratejileri
Doğrultusunda, kısa zamanda sizi Eğiteceyiz.


Bizim Farkımız 35 YILLIK Tecrübemizle

Biz Size Bire Bir Yakın Dövüş Özel Dersleri Verirken, Sizi En Kısa Zamanda, Her Zaman Her Yerde Her Konumda Ve Her Durumda Uygulaya Bileceğiniz ``Sopa, Bıçak`` VS Her Türlü Saldırılardan Kendinizi Nasıl Savunacağınızı Öğretecek, Dahada Önemlisi Size Savunma Teknikleri`ile Bu Saldırılara Nasıl Karşı Koyacağınızı, En Kısa Yoldan Etik Kural`lar Çerçevesinde, Etkili Eğitim Yöntemimizle, Karşı Koyabilme, Saldırı Ve Savunma Tekniklerini Öğretirken, Bedeninizin, Aksiyonu Estetiğini, Dayanıklılığını Güç Hızını, Kuvvetini Bunların Bütününü İçeren, Mukavemet Karşı Koya Bilme Gücünü Geliştirirken, Aynı Zamanda Bu Bağlamda Zihinsel Ve Stratejist Yetinizi Geliştirmenizi Sağlayacağız.
HEDEF AMAÇ SONUÇ:
Özel Derslerimiz
Kişinin İsteği Doğrultusunda,
Kişinin Belirleyeceği yerde`de verilir. Veya Salonlarımızda Verilir:
En iyi savunma Saldırıdır Prensibinden Ve Yönteminden Hareketle, Eğer Uygulamalı Yakın (Dövüş) Savunma Tekniklerini Uzmanından Öğrenmek İstiyorsanız, Size Uygun Savunma Tekniklerini Özel Derslerimizden Yararlanarak Enkısa Sürede Öğrenebilmenizi Garanti Ediyoruz.
Bedeninizin Ve Zihninizin Gelişimine Yardımcı Olacağımızı Düşündüğümüz
, Eğitim Anlayışımızla, Sizlere Dövüş Savunma Sporlarını Sevdirmeyi Amaçlarken, Gerektiyinde Bir Mecburiyet Karşısında Saldırıya Maruz Kaldığınızda, Sonuca Nasıl Gitmeniz Gerektiğini En Kısa Zamanda Size Öğreteceğiz.


RAKİBİNİZ NEKADAR GÜÇLÜ VE YENİLMEZ İSE;
KAZANDIĞINIZ ZAFERDE, SİZİN İÇİN BİR OKADAR, DEĞERLİ VE ANLAMLIDIR.
Tekin KARAKAŞ

HEDEF AMAÇ SONUÇ ÖZEL DERS
Sosyal Yaşamınızda Ve Her Hangi Bir Tehlikeye Karşı Kendinizi Güvende Hissetmenize Yardımcı Olabileceğini Düşündüğümüz Yakın Dövüş T
ekniklerini, Savunma Ve Saldırı Tekniklerini Sizin Bedensel Ve Zihinsel Yapınızı Güçlendireceğini Biliyoruz Ve Sporun Yaşamın Bir Parçası Olduğunu, Kültür Olarak Gördüğümüzü, Buna İstinaden, Heryaşta, Bedensel Ve Zihinsel Sağlığınızın Gelişimi İçin Spor Yapılması Gerektiğini Tavsiye Ediyoruz. 35 YILLIK Tecrübemizle Sizlere Bireysel Bire Bir, Profesyonel Özel Ders Eğitimleri Vermekteyiz.


Saygılarımla. ANT: Spor Eğitmeni.
GDY TCR Sistemi Kurucusu Tekin KARAKAŞ

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Ve WAKO Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği As Başkanı Salim KAYICI Ve Tekin KARAKAŞ

(1) Üç Fikirsel sorgulama merkezli.
(2) (Savaşçı) Mücadeleci Yönünüzü Geliştirerek. (3)Beş Temel İlke; Saldırı, Savunma Prensipleri Ve Dövüş, Stratejileri
Doğrultusunda, kısa zamanda sizi Eğiteceyiz.

Wing Chun

Bay Bayan Tüm Spor Severleri Spor Salonumuza Bekliyoruz.

Bağlı Bulunduğumuz Ve Bizi Denetleyen Resmi Kurumlar.

Bursa Gençlik Hizmetleri Spor İL Müdürlüğü.

Bursa Kick Boks Muay Thai İL Temsilciliği.

Bursa İL Dernekler Müdürlüğü. Türkiye Kick Boks Muay Thai Federasyonu. Bursada Bay Bayanlar Yakın Dövüş Karma Dövüş Özel Ders Kick Boks Muay Thai Wing Chun Boks Branşlarında Toplu Ve Özel Dersleri Vermekteyiz.

Ayrıyeten, Başarılı Sporcuları Bursa İL Seçmesi Türkiye Bay Bayanlar Şampiyonası Turnuvası Müsabakası Gibi Bilinen Yarışmalara Götürmekteyiz.KİCK BOKS NEDİR

Kick Boks Kick Boxing

Yumruk Tekme Diz Ve Sınırlı(Cilinc)Tutma Uygulamalarının Getirilmesiyle Oluşmuş Eklektik Bir Dövüş Sporudur. Egzersiz Sistemi Olarak Kullanıldığı Gibi Tam Temaslı Bir Mücadele Sporu İsmi Olarak`da Kullanılmakta Ve Uygulanabilmektedir. Ayrıyeten Benzeri Spor Türlerinide Tanımlamakta Kullanılan Genel Bir Terimdir.RAKİBİNİZ NEKADAR GÜÇLÜ VE YENİLMEZ İSE, KAZANDIĞINIZ ZAFERDE, SİZİN İÇİN BİR OKADAR DEĞERLİ VE ANLAMLIDIR.
Tekin KARAKAŞ

BİR İNSANIN KENDİNİ SAVUNMA İSTEĞİ VE DUYGUSU, İNSANİ BİR İSTEK VE İNSANİ BİR DUYGUDUR.
Tekin KARAKAŞ


DÖVÜŞ, NEBİR HAYAL,
NEBİR GEREKSİNİM, NEDE İHTİYAÇTIR; SADECE MECBURİYET`TİR:
Tekin KARAKAŞ


ŞİDDET. SPORUN SERTLİĞİNDE DEĞİL;
AHLAKSIZ, AMAÇSIZ VE BİLİNÇSİZCE KULLANIŞINDADIR:
Tekin KARAKAŞ

KAZANMAK İÇİN HAKLI OLMAK YETMEZ, GÜÇLÜDE OLMAK GEREKİR.
Tekin KARAKAŞ

İNANMAK, GEREKLİ BİR GERÇEKLİKTİR.
FAKAT, NEYE NE İÇİN VE NASIL İNANDIĞINIZ ÖNEMLİDİR.
Tekin KARAKAŞ


BİR İNSANIN KENDİNİ SAVUNMA İSTEĞİ VE DUYGUSU, İNSANİ BİR İSTEK VE İNSANİ BİR DUYGUDUR.
Tekin KARAKAŞ

Saygılarımla. GDY - TCR SİSTEMİ KURUCUSU TEKİN KARAKAŞ.

MUAY THAİ NEDİRMUAY THAİ Her Zaman. Her Yerde, Her Konumda Ve Her Durumda Uygulaya Bileceğimiz En Etkili Müdafa Ve Saldırı Sanatıdır. Muay Thai Sıtratejisini En İyi Savunma Saldırıdır Yönteminden Hareketle, Muay Thai Bedenin Aksiyonu, Estetiği Dayanıklılığını, Güç Hız Kuvvetini, Bunların Bütününü İçeren Karşı Koya Bilme (Mukavemet) Gücünü Geliştirme, Aynı Zamanda Kendini Müdafa (Savunma) Sanatıdır. Muay Thai.DÖVÜŞ NEBİR HAYAL, NEBİR GEREKSİNİM,
MEDE İHTİYAÇTIR; SADECE MECBURİYET`TİR:
Tekin KARAKAŞ

SPOR DÖVÜŞ VE SAVAŞ SANATLARI.
Öncelikle Şunu Belirtmek İsterim 35 Yıllık Sporculuk Ve Eğitmenlik Tecrübemizle, TCR - GDYSistemi, Kendi Dövüş Yöntemi Üzerinde Uzun Yıllar, Onlarca Sistem Branş Üzerinde, Araştırmalar, Bilimsel Çalışmalar Yaparak, Yöntem, Sentez Ve Sistemler Üzerinde Çalışmalar Doğrultusunda Kendi Dövüş Ve Savaş Sanatı Yöntemini Oluşturup, Sistemleştirmiş Biri Olarak, Kişisel Görüşümüz, Şu Doğrultudadır. Saldırı (Taarruz) Olmadan, Savunma Olmaz Diyoruz.

SAVUNMA SPORLARI BİZİM İÇİN (3) ÜÇ AŞAMADIR.
Bu Üç Aşamayı Şöyle Tanımlaya Biliriz.

(1.) Birinci Aşama, Herkesin Yapabileceği.

(2.) İkinci Aşama, Çoğu İnsanın Yapabileceği.

(3.) Üçüncü Aşama, Pek Az İnsanın Yapabileceği Olgu Ve Gerçekliktir.
BU OLGU VE GERÇEKLİK ŞÖYLEDİR

SPOR DÖVÜŞ VE SAVAŞ
Sporda Olgu Ve Gerçeklik.

Spor Her İsanın Kendi Bedensel Durumu Aklı Ve Kendi Nispetince Yapabileceği Bedensel Bir Eylemdir.
Dövüş Gine Bedensel Yeterliliği Göz Önünde Bulundurularak, İnsanların Çoğunun Yapabileceği Bir Eylemdir. (Müsabaka) Yarışmalardır.
Savaş İse, Pek Az İnsanın Yapabileceği Bütünsel Bir Eylemdir, Durumdur.
Bu Eylem Ve Durum; İnanç, Akıl, Cesaret Ve Aşk Gerektirir.
Tek Başına İnanç,Tek Başına Akıl, Tek Başına Cesaret, Herzaman Felaket, Herzaman Şiddet Doğurur. Tekin KARAKAŞ

İNANMAK, GEREKLİ BİR GERÇEKLİKTİR.
FAKAT, NEYE NE İÇİN VE NASIL İNANDIĞINIZ ÖNEMLİDİR.
Tekin KARAKAŞ

İnancınız Yoksa, İnsan Oluşunuzun Anlamını Anlayamazsınız.
Aklınız Yoksa, Durumunuzu Değerlendiremez,İnancınızı
(Hayat malzumesinin Tamamı) Anlayamazsınız.
Cesaretiniz Yoksa, İnancınızı Yaşayamaz,Aklınızın Anladıklarını Savunamazsınız.
Aşkınız Yoksa, Bunların Hiç Birinden Haz Alamaz En Önemlisi En Ufak Bir Zorlukta Direnç Gösteremez Hemen Vaz Geçersiniz Ve Bu Durumda Savaşamazsınız. Bu Durum Tamamen İnançsal Bir Eğilimdir, Durumdur. Saygılarımla.
GDY - TCR Sistemi Kurucusu. Tekin KARAKAŞ
AŞK OLMADAN, İNANMADAN, ASLA VE ASLA!... SAVAŞAMAZSINIZ.

FAALİYETLERİMİZ
Faliyetlerimizi, Federasyonlar Bünyesinde Bursa Gençlik Hizmetleri Spor İL Müdürlüğü, Bursa Boks Kick Boks

Muay Thai İL Temsilciliği Denetiminde, Kulüpler Dernekler Bazında Faaliyetlerimizi Yürütmekteyiz.

Kulüplerimizde Sporcuları İstekleri Ve Yetenekleri Doğrultusunda, Amatör, Profesyonel Ulusal Ve Uluslararası Müsabakalara Yarışmalara Şampiyonalara Hazırlamaktayız
Yusuf GÖL Oğuzhan DİNMEZ

TANIMLAMA
Genelde Uzak Doğu Sporlarını Tanımlarken Dövüş Savaş, Savaş Sanatları Savunma Yakın Dövüş Savunma Sanatları Gibi Kavramlar Kullanılır. Yenilerde Şu Kavramlarla Anılmaya Başlandı. Karma Dövüş MMA Kafes Dövüşü Sokak Dövüşü Gibi İsimlerle Tanımlamalarla Anılmakta.
NOT
Hiçbir Uzak Doğu Kökenli Vaya Avrupa Kökenli; Başka Başka Kökenli Hiçbir Sporda, Sporsal Faaliyet`te Sokak Dövüşü Diye Bir Kavram Bir Çalışma Müsabaka (Yarışma) Şekli Yoktur.
Asıl Niyetimiz Hedefimiz
Eğitim,
Hangi İsim Adı Altında Yapılırsa Yapılsın, Yöntem Ne Olursa Olsun; Asıl Olan Niyet Amaç Hedef Sorumluluk Adalet Liyakat Onur Şeref İzzet Sadakat Cesaret Gibi, Erdemler Kavramlar Doğrultusunda İnsanları Eğitebilmektir Bizim Misyonumuz Vicdani Sorumluluğumuz, Birlikte Yaşadığımız Topluma, Sağlıklı Nesiller Kazandırabilmektir.

(Bizim Vicdani Sorumluluk Anlayışımız Budur.)


ÖĞRENDİKLERİMİZİ UYGULAMAK

KİŞİSEL GÖRÜŞÜMÜZ ŞU YÖNDEDİR.

BİR İNSANIN KENDİNİ SAVUNMA İSTEĞİ VE DUYGUSU, İNSANİ BİR İSTEK VE İNSANİ BİR DUYGUDUR.
Tekin KARAKA
Ş

CESARET, SADECE KENDİNİ SAVUNABİLMEK DEĞİL,

AYNI ZAMANDA, BAŞKALARINIDA SAVUNABİLMEKTİR.
(Cesaret, Ozaman Cesaret Olur.)
Tekin KARAKAŞ

Cesaret Erdemlerin En Başında Gelir.

Kendini Savunabilmek Bir Başkasını Bir Topluluğu Vayahut Bir Toplumu Savuna Bilmek, Büyük Bir Erdemdir Ve Büyük Bir Cesaret Gerektirir. Bu Savunma Yöntemi Bir Mecburiyet Karşısında, Birinin Suratına Yumruk Atarak, Yada Onu Tekmeleyerek Olsada Bu Böyledir.
Saygılarımla.GDY - TCR Sistemi Kurucusu.
Tekin KARAKAŞ


SAVAŞ VE YÖNTEMLERİ.
Savaş Yöntemleri Asırlardır Geliştirilmekte Ve Her Savaşçının Kendi Sıtratejisi Ve Yöntemleri Farklıdır.
Bizde Diyoruzki Örneklendirecek Olursak, Asansörde, Birinin Saldırısına Uğradığınızda, Veyahut Takside, Minibüste, Belediye Otobüsünde, Metroda, Lokantada, Kahvehanede, Alışveriş Merkezinde, Vesair Gibi Dar Ve  Karşı Koyma Olasılığının Zor Olduğu Alanlarda, Eğer Saldırı (Mukavemet) Karşı Koyabilme Gücü Ve Savunma (Müdafa) Olarak Geliştirdiğiniz Yöntem Ve Metod`unuz, Sizi, Yukarıda Belirtilen Aşamalar, Alanlarda, Ayakta Kalma, Ve Kendinizi Savunma, Müdafa Noktasında Sizi Sonuca Götürmüyorsa, O Geliştirdiğiniz, Yaptığınız Yöntem Ve Metod`un Adı Ve Kendisi, Sadece Spordur.

Saygılarımla. GDY TCR Sistemi Kurucusu Tekin KARAKAŞ
          

İsa ERYILMAZ SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TOPLUM DEMEKTİR
Tekin KARAKAŞ

Mücahid KARAKAŞ
SPOR`UN ÇOCUKLAR VE YETİŞKİNLER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ.

Spor`un Çocuklar Üzerindeki Etkisi Kişilik Gelişimlerinde Öz Güven Kazanmaları, Kendilerini Daha Rahat İfade Etmeleri, Toplum İçerisinde Okul Ve İş Hayatında Daha Başarılı Olmalarına Katkısı`da Tartışma Götürmez Bir Gerçektir.

Şunu Belirtmeden Geçemeyeceğim. Çocuklar İlk Olarak, Hemen Hemen Herşeyi, Anne Baba Ve Genel Aile Yapısından Öğrenirler.

Çocuklar Çevresindeki İnsanların Davranışlarını, Öncelikle`de Anne Ve Baba`sının Yaptığı Davranışlarını Gözlemler, Örnek Alırlar Ve O Doğrultuda Tatbik Ederler. Yine Çocuklar, Yalan Söylemeyi Veya Doğuyu Söylemeyi Doğru Veya Yanlış Bir Davranışı, İlk Olarak, Annesinden, Babasından Ve Genel Aile Yapısından Öğrenirler.

Bu Durumda, Anne Baba Tarafından Çocuklarına Gösterilen Eşit Sevgi, Dengeli, Adaletli Bakım Ve Beslenme, Çocuğun Genel Temel Güven Duygusunu Pekiştirir.
Saygılarımla. GDY - TCR Sistemi Kurucusu Tekin KARAKAŞ

İNSAN SOSYAL BİR VARLIKTIR

Bir insan, Her Ne Durumda Ve Bir Varoluşta Olursa Olsun, Bulunduğu Durum, Şartlar Doğrultusunda, Yaşamsal Varlığını Sürdürmek İçin, Öğrenmeye, Kendini Yenilemeye Mecburdur. Bu Mecburiyet, Her Nekadar Bilgelik İçin Görünsede, Gerçekte Bu Keşfetme Öğrenme İsteği, Bulunduğu Durum Ve Şartlar İçerisinde Kendini Özgür Kılmak İçindir.

Yani Bir İnsan, Hayatiyetini Sürdürebilmek İçin, Kendi Fıtratı, Mayası Doğrultusunda, Hayvanlar Aleminden Farklılığını Ortaya Koymak Ve Varolmak, Aynı Zamanda, Varoluş Gerçeğinin Keşfi İçin, Her Açıdan Kendi Öz Mayasını ``Cevherini`` Keşfedip, Varlığının Yaşamsal Gerçeklikler (Hakikat) Doğrultusunda Sürdürmeye Mecburdur.

Keşifsel Bir Girişim Çaba İçinde Olmadan, Eğer Herkes Sahip Olduklarıyla Yetinseydi, Toplumda Dinamizm Ve Dolayısıyla, Toplumsal İlerleme,Keşifsel Gelişim Olmazdı. Bir İnsan Veya Bir Toplum Nekadar Sosyal, Çalışkan Üretken İse, Gelişmeye, Üretmeye Ve Varolmaya Bir Okadar Yatkındır.

Bu Noktadan Hareketle, Spor Özellikle Çocukların Ve Genç Yaştaki Kız Ve Erkek Bireylerin Öz Güven Kazanmalarında, Kendilerini Keşfetmelerinde Ve Aynı Zamanda Kişilik Gelişimlerinde Oldukca Çok Fazla Katkısı Oduğu, Tartışma Götürmez Bir Gerçektir.

Yetişkinlerde İse, Daha Sağlıklı, Daha Sosyal, Daha Mutlu, Kendisi İle Barışık, Pisikoloji`si Düzgün, Stressiz, Sağlıklı Mutlu Bir Yaşam Sağlamaktadır:
Saygılarımla. GDY - TCR Sistemi Kurucusu Tekin KARAKAŞ

SPOR`UN DEVLETLER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Günümüzde Genel Olarak Spor Kendini En Güzel İfade Etme Ve Ispatlama Aracı Yöntemidir.
Aynı Zamanda Spor Bir Topluluk Veya Devletler İçin, Uluslar Arası
Olimpiyatlar Gibi Platform, Yarışmalarda En Güzel Biçimde O Ülkeyi Tanıtım Ve Propaganda Aracıdır.
Hangi Branşta OLursa Olsun O Branşta Ulusal Ve Uluslar Arası Avrupa, Dünya Şampiyonasının Bir Ülkede Yada O Şehirde Yapılması, O Ülkenin Tanıtımına En Güzel Katkıdır.
(Böyle Bir Tanıtım Çoğu Zaman Para İle Yapamazsınız) 


NOT: Müsabaka Yarışmalarına Katıldığımız, Muy Thai Ve Kick Boks Branşlarında Ulusal (Ülke içi)Uluslar Arası (Ülkeler arası) Amatör Ve Profesyonel Müsabakalar Avrupa, Dünya Şampiyonaları Yapılmaktadır.
TÜRKİYE`de Vuruşlu (Full Contact) Tam Temaslı Profesyonel Müsabakaların Boks Kick Boks Muay Thai Vs Branşlarında Yapılması 2007 - 2008 Yıllarında Yasal Olarak Serbest Olmasının Ardından, Bu Alanda Gerek Muay Thai Boks Gerekse Kick Boks Federasyon`ları, Büyük Başarılara İmza Atarak, Ülkemize Büyük Hizmetlerde Bulunmuşlardır.

Tarık SOLAK Ve Salim KAYICI

Tarık SOLAK Ve Şampiyon Gürkan ÖZKAN

Buradan Buna Değinmemek Kendi Payıma, Büyük Vefasızlık Olurdu.

Tarık SOLAK Profesyonel Kick Boks`un Ülkemizdeki Öncüsü, Kick Boks Spor`unun Sevilmesinde Çok Büyük Pay Sahibi Olan Tarık SOLAK. EKİM 24.10.2020 Tarihinde Vefat Etmiştir. Yüce ALLAH’ tan Merhamet, AİLESİNE Sabırlar Sevenlerine Ve Kick Boks Ailesine Başsağlığı Diliyorum. Kendisiyle Tanışma Konuşma Fırsatı Bulmuştum. 5 Yaşlarında AVUSTURYA`ya Gitmiş Olmasına Rağmen Milliyetini Vatan Perverliğini (TÜRKİYE`deki Profesyonel Kick Boks`un Gelişmesindeki Hizmetleri Buna Örnektir) TÜRK Olduğunu Asla Unutmamış Biri Olarak Tanımıştık. 

Saygılarımla. GDY - TCR Sistemi Kurucusu

Tekin KARAKAŞ

 0538 817 38 18
  
   
  

    

                                                                         

Bursa Kick Boks ÖZEL DERS Osmangazi Muay Thai

 

05388173818

 

Kick Boks Muay Thai

Wing Chun ÖZEL DERS Bay Bayan Bire Bir Özel Dersler Eğitimler.

 

 

BURSA

DÖVÜŞ KULÜBÜ

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.960233.0923
Euro35.750935.8941
Hava Durumu